Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naučte se perfektně česky!

30. 11. 2010

 

O češtině se říká, že nepatří mezi nejlehčí jazyky. Má svá zapeklitosti a zákoutí, do kterých ani mnoho Čechů pořádně nevidí. Při studiu českého jazyka zjistíte, že to, co člověka naučí na základní škole a na střední, je minimum. Vykládat by se o něm dalo celé hodiny, dny, týdny, měsíce i roky.
Jestliže jste se přistěhovali do České republiky za prací, nebo jste dlouho žili v zahraničí a vrátili jste se zpátky, nebo zde máte přítelkyni a chcete ji překvapit, jak krásně umíte plynule mluvit, pak je nejlepší volbou kurz českého jazyka -  Intensive CZ for Beginners od společnosti Tutor. Ta se dlouhá léta zabývá vzděláváním klientů v oblasti jazyka, přípravných kurzů na vysokou školu, nebo rozvojových kurzů osobnosti. Právě vám se může stát společníkem v cestě za vzděláním. Český jazyk je jako hora, kterou můžete dobýt, pokud pro to něco uděláte a pak to stojí za to!
Intensive CZ for Beginners je téměř měsíční kurz českého jazyka. Začíná od 06. 09. 2010 a končí 24. 09. 2010. Výuka probíhá od pondělí do pátku v dopoledních hodinách. Nezabere vám to tedy celý den, ale stačí vám něco málo přes tři hodiny.
Co se v kurzu naučíte?
            Máte tři týdny na to, abyste probrali slovesa, zejména sloveso být, jeho skloňování, jak se dá použít v kombinaci s jinými slovesy jakožto pomocné sloveso. Nezaměnitelnou součástí vaší výplatní pásky a bankovního účtu jsou čísla. Poznáte všechna, jak desetinná, tak celá. Jak jdou po sobě a co se s nimi dá dělat. Český jazyk by se neobešel bez předložek, ani ty v kurzu neopomenete. A samozřejmě vás čeká mnoho práce na podstatných jménech a frázích. Zatímco v anglickém jazyce se v překladu říká: „ jak starý ty jsi?“ V českém jazyce byste za tento výraz a netypické spojení slov byli ve škole odměněni nedostatečnou. Čeština užívá spojení kolik ti je let, mnohem raději. Takových rozdílností je několik. Pokud ale budete vědět, jak na to, co se jak v češtině řekne, již vám to problém dělat nebude.
            V kurzu Intensive CZ for Beginners vám dají základy, které pak musíte ale trénovat pravidelně. Český jazyk je specifický a je potřeba v něm získat cit. Což samozřejmě není problém, když máte všude kolem sebe příjemné lidi, kteří si s vámi rádi popovídají. Mnoho Čechů vždy velice mile překvapí cizinci, kteří se zvládli naučit český jazyk. V Čechách je totiž spousty na stálo žijících cizinců, kteří ani za 30 let života tady, neumí mluvit plynule a správně. O to větší obdiv a úctu si dobudete, pokud promluvíte bez chyb a cizího přízvuku. Stejně jako Češi se učí od čtyř let tři krát týdně anglický jazyk, aby se zvládli v zahraničí dorozumět, měli byste se se stejnou vervou pustit do studia českého jazyka. Překvapíte tím své partnery, kolegy v práci, i sousedy, nebo jen kolemjdoucí, kteří před vámi v duchu smeknou klobouk. Hodně štěstí!